Vyriško kostiumo dėvėjimo etiketas.
- 2022-09-14
Vyrišką kostiumą galima rasti bene kiekvieno vyro spintoje, yra žmonių kurių kasdieninė, laisvalaikio ir darbo veikla nesusijusi su kostiumo dėvėjimu, tad jiems belieka šventinis kostiumas. Išlaisvėjus požiūriui į kostiumo etiketą net ir daugelį šventinių kostiumų galima iškomplektuoti, sukurti išties įdomių derinių ir įtraukti kostiumą į kasdienį garderobą. Pasipuošti draugų susibūrimuose ar išeiti į miestą vakarienės.
Atsižvelgiant į ilgalaikes mados tendencijas kostiumas tampa laisvesnis ir platesnis, o šiuolaikiškumo ir modernaus požiūrio galima pasiekti per dėvėjimo specifiką. Galima rinkis oversized kostiumus, sujuosti juos diržu, dėvėti ant nuogo kūno, ar kitų neįprastų aprangos elementų. Kokios bebūtų mados tendencijos vyriškas kostiumas tobulai atitinkantis vyrišką figūrą visada bus aktualus. Pasirinkus klasikinį kostiumo dėvėjimo būdą ar dėl darbo specifikos, svarbių renginių pravartu žinoti kostiumo dėvėjimo etiketo reikalavimus, o tada galima nuspręsti laikytis jų ar ne.
Ar reikia palikti paskutinę švarko sagą atsegtą?
Pagal etiketą apatinė saga turėtų būti atsegta (tiek švarko, tiek palto, tiek liemenės), tačiau nuspręsti ar segti apatinę švarko sagą galite tik jūs pats. Apsispręsti galima atsižvelgiant į tai kokį švarką dėvite. Vieni švarkai geriau atrodo užsegti pilnai, kiti palikus kai kurias sagas atsegtas. Taigi, tik Jūs pats galite rasti sau labiausiai tinkantį variantą ir nuspręsti, segti paskutinę švarko sagą ar ne.
Kaip išsirinkti švarko ilgį?
Švarko ilgis turėtų būti toks, kad nuleidus ranką, švarko apačia būtų ties plaštakos krumpliais. Švarko rankovė turi būti ties riešu. Svarbiausia, kad pasirinktas švarkas atitiktų Jūsų figūrą.
Jums tinkamo ilgio švarkas turi padėti sukurti gražiai atrodančią proporciją tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies, todėl švarkus siūloma matuotis kartu su kelnėmis ir batais. Tokiu būdu matysite, ar švarko ilgis Jums tinka.
Koks turėtų būti švarko rankovės ilgis?
Pagal etiketą švarko rankovės turėtų būti iki riešo kauliuko, o marškinių iki plaštakos, svarbu, kad matytųsi išlindę marškinių rankogalių krašteliai, maždaug apie 1cm. Toks variantas Jūsų įvaizdžiui suteiks elegancijos ir išbaigtumo. Tačiau atsižvelgiant į mados tendencijas, galima rinktis ir įvairius netradicinius švarko dėvėjimo variantus, palikti specialiai per ilgas ar per trumpas rankoves.
Koks turi būti vyriško švarko pečių plotis?
Dėvint vyrišką švarką svarbu, kad švarko pečių plotis atitiktų Jūsų pečių plotį. Taip pat pečiai turi būti prigludę, nesusiraukšlėję. Kalbant apie rankoves, jos turi eiti tiesiai žemyn, nesiraukšlėti, nekabėti (kabo jeigu per platūs pečiai), bet ir nesimatyti rankos apvalumo (matosi jeigu per siauri pačiai). Vyriško švarko petelių aukštis priklauso nuo mados arba peties statumo, bet labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį į figūros specifiką. Jeigu pečiai statūs rinktis žemus petelius, jeigu nuožulnūs, galima rinktis aukštesnius. Norint įdomesnio vyriško švarko, visada galima rinktis plačius, oversize vyriškus švarkus ir ieškoti įvairių derinių eksperimentuojant!
Kokia turėtų būti vyriško švarko rankovių apimtis?
Renkantis vyrišką švarką svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad per žastą būtų pakankamai laisvumo, tam, kad sulenkus ranką nevaržytų judesių ir neapsitemptų.
Jeigu vyriško švarko rankovės Jums bus per plačios, tuomet jos raukšlėsis ir negražiai kris žemyn. Jei jos bus per siauros, tada jums spaus rankas ir jausitės nepatogiai, kai jas judinsite. Svarbiausia jaustis patogiai!
Kokia turėtų būti švarko rankovės apimtis apačioje?
Vyriško švarko rankovės apačios plotis priklauso nuo marškinių rankogalių tipo. Jeigu vyriškų marškinių rankovė užsegama saga, tai švarko rankovė gali būti siauresnė, bet jeigu dėvimi marškiniai su sąsagomis, turi likti pakankamai laisvumo, kad švarko rankovė neprispaustų sąsagos elemento.
Kaip turėtų kristi švarko apykaklė iš nugaros?
Švarko apykaklė turėtų gražiai priglusti prie marškinių. Tarp abiejų apykaklių neturėtų susidaryti tarpas.
Tarpas tarp apykaklės ir marškinių atsiranda dėl figūros tipų ar figūros neatitinkančios švarko apykaklės. Šio patarimo galima nepaisyti švarką dėvint ant golfo ar marškinėlių 🙂
Ar gali būti laisvumo klosčių švarko nugaros pusėje?
Priekinėje pusėje mūsų švarkas atrodo kaip nulietas, o kaip gi nugaros dalyje? Norint tvarkingai atrodančios švarko nugaros galite atsižvelgti į šiuos patarimus. Taigi, tiek ties apykakle, tiek viršutinėje nugaros dalyje neturėtų būti įstrižų raukšlių, bet leistinos vertikalios klostės, laisvumui. Švarko liemuo taip pat turėtų būti be raukšlių, lengvai prigludęs, o skeltukai neturėtų skėstis į šalis. Vadovaujantis šiomis paprastomis rekomendacijomis, galėsite būti ramūs, kad Jūsų pasirinktas švarkas iš nugaros atrodo puikiai!
Koks turėtų būti klasikinių vyriškų kelnių ilgis?
Daug kur galima rasti informacijos, kad kelnių ilgis turi būti iki bato pakulnės, o priekyje uždengti dvi raištelių kilputes. Tačiau net ir klasikinės kelnės būna įtakotos mados tendencijų, siauresnės ar platesnės. Pvz: jeigu kelnės siauros, tai jos niekaip nepasieks bato pakulnės, o „susigarankščiuos“ aukščiau. Tad ši taisyklė nelabai tinka.
Geriausia vadovautis tokia taisykle, kad nugaros pusėje kelnių kantas turėtų nenulūžti, o priekio dalyje nulūžti ir sudaryti vieną arba dvi klostes. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad Jūsų kojinės turi uždengti nuogas kojas, vadinasi atsisėdus ar net užsikėlus koją ant kojos, nuogos blauzdos neturėtų matytis, tad po kelnėmis kojinės turėtų būti pakankamai ilgos. Žinoma, visada galima rinktis stilingus, įdomius variantus, nešioti patrumpintas kelnes, vietoje kojinių rinktis pėdeles, ir kt.
Kaip suderinti kostiumo ir aksesuarų spalvas ir raštus?
Pagal etiketo taisykles rekomenduojama neperlenkti lazdos su spalvų kiekiu, ansamblyje derinti iki 3 spalvų. Viskas, kas tolsta nuo žmogaus kūno turi tamsėti, o raštai stambėti. Vadinasi, marškiniai turėtų būti šviesiausi, liemenė, šiek tiek tamsesnė, o švarkas dar tamsiausias. Tas pats galioja ir kelnių daliai, kojinės turi būti tamsesnės už kelnes arba kelnių spalvos, o batai dar tamsesni. Kaklaraištis gali būti ir priderintas vadovaujantis minėtomis taisyklėmis, tačiau gali būti ir ryškus, išskirtinis, atskleidžiantis asmenybę. Šiai dienai daug ką įtakoja mada ir individualumas, todėl be abejonės visas etiketo taisykles galima laužyti ir padaryti visiškai priešingai negu reikalaujama. Vis dažniau galima pamatyti vyrų, kurie labiau vadovaujasi mados, o ne etiketo reikalavimais (puikus pavyzdys – šviesus kostiumas su juodais marškiniais: )
Straipsnį parengė Sigita Daugėlaitė
Foto: Tomo Janulevičiaus
Vyriškas kostiumas. Dėvėjimo tendencijos.
Individualus kostiumo siuvimas
Susiję Post
Individualus kostiumo siuvimas
- Paskelbtas 2023-08-27
Vyriškas kostiumas. Dėvėjimo tendencijos.
- Paskelbtas 2022-07-29